Wojciech Pilarz na sportowym podsumowaniu roku
Bez kategorii

Wojciech Pilarz Sportową Indywidualnością Roku 2019 w Czechowicach-Dziedzicach

07/02/2020

W czwartek 6 lutego odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku 2019 w Czechowicach-Dziedzicach. Na uroczystości, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, podsumowane zostały osiągnięcia czechowickich sportowców w sporcie szkolnym, drużynowym i indywidualnym. Na gali wręczono również nagrody i stypendia Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Sportową Indywidualnością Roku 2019 w Czechowicach-Dziedzicach wybrany został osiągający coraz lepsze wyniki kajakarz Wojciech Pilarz – zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice.

Nagrodzono nie tylko samych sportowców, ale i stojących za ich sukcesami trenerów oraz sportowych działaczy. Puchary, pamiątkowe medale i gratulacje nagrodzeni odebrali z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego. Nie zapomniano również o sponsorach czechowickiego sportu oraz redakcjach prasowych patronujących zwodom i imprezom organizowanym przez czechowicki MOSiR.

Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano Tadeusza Srokę – byłego nauczyciela wychowania fizycznego i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, wieloletniego trenera młodzieży i animatora czechowickiego sportu.

Gościem uroczystej Gali był Paweł Janas, wielokrotny reprezentant oraz były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, obecnie ambasador programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, w którym uczestniczą młodzi piłkarze z UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice.

Za wspieranie lokalnego sportu Beskidzka Rada Olimpijska w Bielsku-Białej uhonorowała Burmistrza Mariana Błachuta i Gminę Czechowice-Dziedzice.

Na uroczystości nie zabrakło akcentów artystycznych i sportowych pokazów. Na Sportowym Podsumowaniu Roku 2019 zaprezentowali się sportowcy trenujący w Klubie Sportowym Strong Life Elżbiety Zarębskiej.

Szczegółowe informacje na temat nagrodzonych i wyróżnionych znajdują się w prezentacji.

Serdecznie gratulujemy!