plakat Challenge biegiem po zdrowie 2020
Bez kategorii

Za nami pierwszy etap Challengu “Biegiem po zdrowie 2020”- Bieg Olimpijczyka

13/10/2020

„Biegiem po zdrowie” to cykl biegów dla uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych organizowanych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

W związku z panującą sytuacją, obostrzeniami i wytycznymi oraz troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników ( zawodników oraz ich rodziców/opiekunów) organizatorzy zaproponowali  nową  jesienną formułę popularyzacji biegania we współpracy ze szkołami,  poprzez organizację  Challengu “Biegiem po zdrowie”.

Challenge składa się z 3 etapów:

–  Bieg Olimpijczyka 28.09.-8.10.

– Memoriał Henryka Puzonia 12.10.-30.10.

– Bieg Niepodległości 2.11.-6.11.

Chcąc podtrzymać  popularyzację biegów oraz aktywizowanie w naszej gminie dzieci i młodzieży poprzez udział w biegach przełajowych, jesienny Challenge „Biegiem po zdrowie” zostanie przeprowadzony na terenie szkół z wykorzystaniem jej infrastruktury podczas lekcji W-F. W związku z cieszącym się dużym uczestnictwem w całym cyklu, zachęcamy uczniów do przystąpienia do Challengu.

Sponsorem głównym jest firma LOTOS.

Ideą Challengu jest : upowszechnianie biegania wśród dzieci jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, promocja miasta Czechowice-Dziedzice jako przyjaznego dla biegaczy.

I etap Challengu, którym był Bieg Olimpijczyka już za nami. Jest nam miło poinformować, że w wyzwaniu wzięło udział 1289 uczniów z 9 placówek- 721 chłopców oraz 568 dziewczyn. Poniżej przedstawiamy statystyki pierwszego biegu oraz krótki film ze wspomnieniami z tego wydarzenia. Jednocześnie zachęcamy do kontynuacji naszej inicjatywy oraz włączanie się do niej kolejnych szkolnych drużyn.

statystyki- Bieg Olimpijczyka
statystyki- Bieg Olimpijczyka
statystyki- Bieg Olimpijczyka