Bez kategorii

Wspomnienie XXVIII Biegu Niepodległości

11/11/2020

11.11, jak co roku w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Dzieci oraz dorośli mieli okazję świętować ten dzień na sportowo, uczestnicząc w biegach organizowanych na terenie naszej Gminy.

11.11.2019 spotkaliśmy się wszyscy razem, aby uczcić Święto Niepodległości podczas XXVIII Biegu Niepodległości. Na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagościli reprezentanci z całej Polski, przedstawicieli Czech oraz Słowacji. W ramach cyklu „Biegiem po zdrowie” w 16 biegach wystartowało 532 zawodników w 20 kategoriach wiekowych, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie 3 latka 😊

O godzinie 13:00 na ulice naszego miasta wybiegli zawodnicy, którzy rywalizowali w biegu na 10km. Bieg odbył się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Start biegu został poprzedzony rozgrzewką oraz wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Na mecie zameldowało się 575 biegaczy. Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Formicki. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Griman.

Przy podsumowaniu zeszłorocznego biegu żegnaliśmy się słowami: „Do zobaczenia za rok !”.

Z przyczyn wiadomych tegoroczne biegowe święto nie mogło się odbyć ☹. Organizatorzy zeszłorocznych biegów MOSIR Czechowice-Dziedzice oraz Grupa Biegowa Rozbiegamy to Miasto pragną, aby przenieść się wspomnieniami do tych pięknych chwil. Nie zapominamy o Was i pełni nadziei żegnamy się tym samym zdaniem, którym w zeszły roku: „Do zobaczenia za rok!”- jeszcze będzie pięknie, jeszcze spotkamy się na ulicach naszego miasta, by przeżywać te wspaniałe wydarzenia.

filmowe podsumowanie zeszłorocznych biegów: https://www.youtube.com/watch?v=qeK4Ap-8F3c&t=4s

zdjęcie- Bieg Niepodległości
zdjęcie- Bieg Niepodległości
zdjęcie- Bieg Niepodległości
zdjęcie- Bieg Niepodległości
zdjęcie- Bieg Niepodległości
zdjęcie- Bieg Niepodległości