Bez kategorii

Podsumowanie “Wakacji z przygodą”

25/08/2021

„Wakacje z przygodą”, pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja Lato z MOSiR-em 2021. Listy uczestników zapełniły się w mgnieniu oka, w sumie zorganizowano zajęcia dla 360 dzieciaków.  Przez 6 tygodni w każdy poniedziałek, środę i piątek stawialiśmy na zero nudy, edukację, doświadczanie i odkrywanie nowych pasji u każdego dzieciaka. Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych niespodzianek, warsztatów i wycieczek. Każdy tydzień zajęć został podzielony tematycznie, więc bez problemu dzieciaki mogły znaleźć coś ciekawego dla siebie. Począwszy od zajęć sportowych, kulinarnych skończywszy na warsztatach kreatywnych. Udało nam się zorganizować wycieczki do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w  Chorzowie, Bajki Pana Kleksa w Katowicach oraz mogliśmy wyszaleć się w Dream Parku w Ochabach. Warsztaty kulinarne dały każdemu możliwość, aby odnaleźć się w roli małego Masterchefa Juniora, natomiast zajęcia kreatywne pokazały, że w naszych uczestnikach drzemie coś z małego artysty. Nie możemy zapomnieć o świetnych warsztatach, które zostały przeprowadzone przez: Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie poznaliśmy nowoczesny świat książki, Dniu Strażaka przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną na Lipowcu. Podstawy bezpieczeństwa i pierwszej pomocy natomiast pomogli nam poznać Ratownicy z Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a historię naszego miasta, piękne zakątki i ciekawostki na temat naszej gminy i nie tylko poznaliśmy i zobaczyliśmy dzięki pracownikom Ogrodu Sensorycznego oraz Centrum Edukacji Ekologicznej, które znajdują się w naszym mieście. Nie zabrakło kąpieli słonecznych oraz kąpieli na basenie miejskim, gier i zabaw oraz zajęć integracyjnych dla każdej grupy. Dzień sportu, wyjście do kina oraz wyjazd na ściankę wspinaczkową były świetnym uzupełnieniem atrakcji w dni, kiedy pogoda nam nie dopisywała. Świetnym pomysłem okazał się również nocny maraton filmowy z pewnością na stałe wpisze się w harmonogram naszych zajęć.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję, uczestnikom oraz rodzicom za zaufanie. Do zobaczenia podczas kolejnych projektów 😊

Nie pozwolimy Wam się nudzić 😊