Bez kategorii

Piknik sportowy “Bez barier”. Gościem Łukasz Piszczek!

21/09/2021

W sobotę, 25 września na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się wielki Piknik Sportowy “Bez barier”. Impreza ma na celu naświetlenie potrzeby szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Początek wydarzenia o godzinie 11.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek!

To będzie wydarzenie dla całych rodzin – organizatorzy chcą zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i zintegrować osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami. Impreza będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców!

Piknik według planu obejmie wychowanków placówek, kształcących dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu Pszczyny oraz Czechowic-Dziedzic.

W programie Pikniku znajdzie się krótki mecz piłki nożnej, który rozegrają wychowankowie Szkół Specjalnych z tych gmin, prowadzone przez swoich trenerów. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostaną proste konkurencje sportowe. Dla uczestników zawodów przygotowano medale i puchary.

Po sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży specjalnej troski, mecz rozegrają wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzą się z godnymi siebie przeciwnikami. Ukoronowaniem imprezy będzie pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic.

Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który objął Patronatem Sportowym to wydarzenie i zapowiedział, że również będzie uczestniczył w dwóch pierwszych godzinach Pikniku. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą piłki!

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla uczestników rywalizacji sportowych oraz dla wszystkich, którzy w tym dniu zawitają na stadion MOSiR do Czechowic-Dziedzic. Nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci, zabaw z DJ-em i animatorami. Pojawią się alpaki, będą też pyszne dania lokalnej kuchni. W przygotowaniu są kolejne atrakcje! Będzie można oddać także krew w krwiobusie.

Podczas wydarzenia potrwa kiermasz smakołyków a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz wszystkich ośrodków i szkół zaproszonych do współpracy.

Program w pigułce:

O godzinie 11.00 planowane jest rozpoczęcie, wystąpienia gości oraz organizatorów i czas dla mediów, po czym nastąpi krótki trening pokazowy, jaki przeprowadzi z niepełnosprawnymi zawodnikami Łukasz Piszczek. Następnie odbędzie się ich mecz oraz przeprowadzone zostaną inne konkurencje dla niepełnosprawnych,

W godzinach 12.45 – 13.00 będzie miało miejsce wręczenie medali i pucharów,

W godzinach 13.00 – 13.45 rozegrany zostanie mecz wychowanków UMKS3 Czechowice-Dziedzice oraz wychowanków Akademii Łukasza Piszczka,

W godzinach 14.00-14.45 – rozegrany zostanie mecz samorządowców powiatu pszczyńskiego oraz samorządowców Czechowic-Dziedzic.

Głównym organizatorem imprezy jest UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, który to klub jest uczestnikiem programu “Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”. Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski – poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża – poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski – marszałek województwa śląskiego, Marian Błachut – burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol — burmistrz Pszczyny.

plakat informacyjny- piknik sportowy "BEZ BARIER"