zawodnicy na podium
Bez kategorii

XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli – podsumowanie, wyniki, galeria

16/05/2022

W sobotę 14 maja, na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się „ XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli”, który wchodzi w skład cyklu biegowego „Biegiem po zdrowie”. Celem imprezy jest popularyzacja masowych biegów przełajowych wśród społeczeństwa oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na starcie biegu pojawiło się łącznie 298 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach, zgodnie z regulaminem wręczono: medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora cyklu biegowego firma LOTOS

„XVIII bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli” był drugą imprezą biegową wchodzącą w skład Cyklu Biegowego, który w tym roku liczy 7 biegów. Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego etapu, którym będzie XXI bieg Lipowca.

Organizatorem biegu był:

Urząd Miasta w Czechowicach – Dziedzicach,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach,

Miejski Klub Sportowy w Czechowicach-Dziedzicach.

Zadanie finansowane jest również z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Organizatorzy składają podziękowania wolontariuszom z MKS Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkole Podstawowej im. Ks. J.Londzina w Zabrzegu za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

W dniu imprezy odbył się również kiermasz charytatywny dla Przemusia Glac z Czechowic-Dziedzic w którym udało się zebrać 1723 zł!!! Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację chłopczyka. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz zapraszamy na kolejne etapy cyklu biegowego, gdzie również będziemy wspierać Przemka.

Zbiórkę cały czas można wspierać tutaj:

https://www.siepomaga.pl/przemus-glac?fbclid=IwAR3e79qtkrvjmE9yq1Qrk3QJMTgk_kahcr_fn193S82DUkec3Qnrafzi2DQ

W załączniku przedstawiamy wyniki biegu oraz klasyfikację generalną cyklu “Biegiem po zdrowie”

Wyniki:

https://input.com.pl/mosir/wyniki/2022/XVIII-Bieg-sw-Andrzeja-Boboli.pdf

Klasyfikacja generalna po dwóch biegach:

https://klasyfikacja.mosir.com.pl/

Link do galerii Facebook:

https://www.facebook.com/Miejski-O%C5%9Brodek-Sportu-i-Rekreacji-w-Czechowicach-Dziedzicach-620893134593453/photos/pcb.5837317756284272/5837312242951490