dzieci
Bez kategorii

“Wakacje na sportowo” – podsumowanie po pierwszych dwóch tygodniach

23/07/2022

“Wakacje na sportowo” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja lato z MOSiR-em. Listy uczestników zapełniły się zaledwie w kilka godzin, a zajęcia zorganizowane zostały dla 400 dzieciaków.
Za nami już 2 z 6 tygodni zajęć, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Tym razem postawiliśmy na sport, zdrowe odżywianie i rekreacje. Nie zabrakło również warsztatów i wycieczek. 
W pierwszym tygodniu odwiedziliśmy Park w DECHE, gdzie dzieciaki w pierwszej części mogły spróbować swoich sił w parku linowym, a następnie w drugiej części parku rozrywki dzieci poprzez zabawę mogły rozwijać logiczne myślenie, pracę zespołową oraz dbałość o środowisko naturalne. 
W kolejnym dniu dzieci przeniosły się na przystań kajakową, gdzie razem z trenerami kajakarstwa uczyli się pływać na kajaku, następnie zwiedzili kajakownię i wypróbowali ergometry na których kajakarze ćwiczą technikę w zimę, a na koniec na wszystkich czekał grill z kiełbaską.
Koniec tygodnia to maraton filmowy, gdzie miłośnicy bajek całą noc mogli oglądać najnowsze hity przeznaczone dla najmłodszych. 

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy wycieczką rowerową do Pszczyny, gdzie udało nam się pokonać ok 30 kilometrów. Mimo różnych warunków atmosferyczny każdy wrócił z uśmiechem na twarzy. W środę odbyły się warsztaty ze zdrowego odżywiania z Panią dietetyk Justyną Płoskonką, która przybliżyła dzieciom, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne i niesmaczne. 
Drugi tydzień zakończyliśmy odwiedzinami w Miejskiej Bibliotece na warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Nowoczesna Biblioteka”