Bez kategorii

„Półkolonie na sportowo” z MOSIR-em- podsumowanie

07/08/2023

Moc wrażeń, atrakcji, edukacji, radości, sportu- tak można w skrócie opisać tegoroczne „Półkolonie z MOSIR-em”.

Akcja, która trwała od 26 czerwca, a zakończyła się w piątek 4.08 została skierowana do dzieci z Gminy Czechowice- Dziedzice.

Jest nam niezmiernie miło, że oferta, która została przygotowana na okres wakacyjny cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Świadczyć może o tym fakt, że listy zgłoszeniowe zostały zapełnione błyskawicznie.

Przygotowując ofertę półkoloni staraliśmy się stworzyć dzieciom warunki do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób atrakcyjny i konstruktywny.

Przez 6 tygodni (poniedziałki, środy, piątki) do dyspozycji oddaliśmy ponad 600 miejsc. W każdym tygodniu odbywały się zajęcia w formie: zabaw rekreacyjnych, warsztatów: molekularnych, kulinarnych, tanecznych oraz edukacyjnych. Nie zabrakło części artystycznej oraz wycieczek podczas, których zwiedziliśmy Zamek w Ogrodzieńcu, Pustynię Błędowską, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Wybraliśmy się również na wycieczkę górską z przewodnikiem, żeglowaliśmy po Jeziorze Żywieckim, poznaliśmy podstawy survivalu, wzięliśmy udział w biegu na orientację, turnieju gier planszowych, odwiedziliśmy strzelnicę, ściankę wspinaczkową, wypróbowaliśmy różne sporty wodne, zbudowaliśmy platformę filtracyjną podczas zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej, „spotkaliśmy się” z alpakami 🙂

Podczas zajęć dzieci pogłębiły również wiedzę na temat profilaktyki uzależnień, czynników ryzyka, zdrowego stylu życia, czynników chroniących przed destrukcyjnymi zachowaniami.

Dziękujemy za ten owocnie spędzony czas  😊

Zadanie współfinansowane zostało z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.