ważna informacja
Bez kategorii

Kryta Pływalnia Wodnik będzie nieczynna w dniach 01.11-31.12.2023 r. (przerwa technologiczna)

02/11/2023

Szanowni Państwo

15 lutego minęło dokładnie 15 lat od dnia otwarcia krytej pływalni Wodnik w Czechowicach-Dziedzicach. Obiekt nasz, choć wiekowo nie jest bardzo zaawansowany, jednak w swojej historii dotknięty został dwukrotnie zalaniem w trakcie powodzi w roku 2010 oraz 2013. Poza tymi dwoma tragicznymi w skutkach wydarzeniami, basen nasz jest obiektem funkcjonującym w trybie ciągłym, a rocznie odwiedza go ponad 170 tys. klientów. Tak długi okres stałego funkcjonowania możliwy jest dzięki stałym przeglądom i pracom konserwacyjnym w trakcie przerw technologicznych oraz systematycznemu usuwaniu awarii przez pracowników działu technicznego. Niestety piętno czasu wymusza podjęcie działań zmierzających do wykonania niezbędnej wymiany central wentylacyjnych, które są odpowiedzialne za właściwy klimat na hali basenowej oraz prawidłową wymianę powietrza. Trwałość elementów (zwykle obliczana na okres ok 10 lat pracy), z których wykonana jest centrala niestety nie pozwala na dalsze utrzymanie właściwych parametrów powietrza.  W związku z opisanym stanem technicznym central wentylacyjnych zaistniała konieczność przeprowadzenia na basenie Wodnik kompleksowej ich wymiany.

Wykonanie wspomnianego zakresu prac wiąże się z koniecznością okresowego wyłączenia obiektu z użytkowania. Pragniemy poinformować, że do dnia 31.10 trwać będą prace budowlane oraz przygotowawcze, które wykonywane będą przy normalnie funkcjonującym obiekcie. Natomiast na czas prac związanych z wymianą central tj. w okresie od 1.11.2023 do 31.12.2023 roku obiekt będzie nieczynny.

Jednocześnie informujemy, że MOSiR rozpoczął prace przygotowujące obiekt sztucznego lodowiska do otwarcia w bieżącym sezonie zimowym.