Amatorska Liga Siatkówki

Amatorska Liga Siatkówki – 4 października 2024 r.

07/10/2024

W dniu 04.10.2024 nastąpiła inauguracja rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki Open i Masters sezonu 2024/2025

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z kategorii Open- UKS Gandalf  –  MKS Czechowice-Dziedzice.

Po wygranych  gładko dwóch pierwszych setach drużyna Gandalfów poczuła się pewnie co spowodowało, że zaczęła popełniać błędy, które zostały wykorzystane przez przeciwników. Ostatecznie UKS Gandalf wygrał z MKS 2:1.

UKS Gandalf – MKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (25:20, 25:16, 18:25)

UKS Gandalf: Dawid Krawczyk, Mateusz Więcek, Maciej Łękawa, Dominik Zając, Robert Bodzek, Aleksander Pytel, Łukasz Janota, Sławomir Bąk, Jakub Abramczyk;

MKS Czechowice-Dziedzice: Bartosz Cisowski, Adam Włodyka, Artem Martynienko, Patryk Dzianach, Jan Kamiński, Jan Machalica, Kacper Dziech, Jakub Pieczora, Michał Pawłuszkiewicz, Nazar Korol, Szymon Strączek;

Następny mecz to konfrontacja drużyn kategorii Masters. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy Makowski Team i Best-ie BB.

Mocno zmotywowana drużyna Makowskich ochoczo weszła do gry dosyć gładko wygrywając 1 seta. Bestie zmobilizowali się, zaczęli popełniać mniej błędów i następne dwa sety już należały do nich co pozwoliło wygrać Bestiom 2:1.

Best-ie BB – Makowski Team 2:1 (16:25, 26:24, 25:20)

Best-ie BB: Bartosz Klimeczko, Paweł Zoń, Marcin Tomalski, Zbigniew Palonek, Marek Urbańczyk, Wojciech Targosz, Krzysztof Ożgo

Makowski Team: Sławomir Karwacki, Marek Kasztura, Tomasz Krawczyk, Wacław Makowski, Marek Podsiadło, Ryszard Pysno, Wojciech Sikora

W ostatnim meczu tego dnia starły się ze sobą drużyny SV Środek i Pigsville. Chociaż drużyna Pigsville ambitnie grała, często zaskakując Środkowych zagraniami  to jednak nie dała rady przeciwstawić się drużynie Środka przegrywając 3:0.

SV Środek – Pigsville 3:0  (25:14, 25:20, 25:20)

SV Środek: Damian Czarnecki, Adam Prończuk, Sławomir Świgoń, Włodzimierz Włodyka, Dariusz Kóska, Sebastian Piotrowski, Tadeusz Zimnoch, Dariusz Janko, Jarosław Banaś;

Pigsville: Jarosław Burzyński, Adam Tlałka, Wojciech Zwardoń, Sylwester Węglewski, Michał Gąsiorek, Paweł Mika.