Amatorska Liga Siatkówki

Amatorska Liga Siatkówki – 19 października 2024 r.

21/10/2024

W piątek 4 października 2024 roku została rozegrana kolejna runda Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęły drużyny kategorii Masters: Bartek                 i Makowski Team. Początek meczu ewidentnie należał do Makowskich. Zbudowali już na samym początku solidną przewagę nad „Bartkami”, którzy zdawało się, że są kompletnie pogubieni. Szybko jednak poukładali grę skutkiem czego wyszarpali 1 seta. Kolejne dwa sety należały do „Bartka”.

Bartek – Makowski Team 3:0 (27:25, 25:10, 25:21);

Bartek: Jacek Głuszek, Aleksander Biegun, Maciej Łusiński, Kamil Łabądź, Krzysztof Wojtyłko, Mariusz Jachowicz, Aleksander Wacław, Mateusz Malarz;

Makowski Team: Robert Dudzik, Ireneusz Kasprzyk, Marek Kasztura, Tomasz Krawczyk, Wacław Makowski, Marcin Płonka, Marek Podsiadło, Ryszard Pysno, Wojciech Sikora;

W drugim spotkaniu rywalizowały ze sobą ekipy kategorii Open: Makowski Team i MKS Czechowice-Dziedzice. Wydawałoby się, że Makowscy powinni wygrać mecz szybko z mniej doświadczonymi kolegami z MKS. Nic bardziej mylnego. Chociaż wynik meczu nie wskazuje na to, to jednak drużyna MKS dzielnie walczyła co świadczy wygrany drugi set. Jednak końcówka należała do przeciwników. Makowscy wygrali 2:1.

Makowski Team – MKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (25:14, 18:25, 25:17)

Makowski Team: Dominik Hulbój, Arkadiusz Kozłowski, Tomasz Makowski, Artur Nawracki, Paweł Paszek, Krzysztof Sikora, Tomasz Krawczyk, Marcin Płonka,   Ryszard Pysno, Wojciech Sikora;

MKS Czechowice-Dziedzice: Bartosz Cisowski, Adam Włodyka, Artem Martynienko,   Patryk Dzianach, Jan Kamiński, Jan Machalica, Jakub Pieczora, Michał Pawłuszkiewicz, Nazar Korol, Vlad Nykolenko;

W ostatnim meczu skonfrontowały się ekipy kategorii Masters: Pigsville z Best-ie BB. Trzeba od razu stwierdzić, że był to bardzo ciekawy i efektowny mecz pełen emocji. Zawodnicy z jednej jak i z drugiej drużyny świetnie grali. Bardzo dobre zagrywki i odbiory piłek, które były normalnie nie do odebrania, coś nieprawdopodobnego. Punkty zdobywane po pięknych akcjach. Naprawdę było co oglądać. Tym razem mniej błędów popełnili i ze zwycięstwem wyszli zawodnicy Pigsville, pokonując „Bestie” 2:1.

Pigsville – Best-ie BB 2:1 (18:25, 25:17, 25:22);

Pigsville: Jarosław Burzyński, Adam Tlałka, Sylwester Węglewski, Tomasz Gawron, Michał Gąsiorek, Jan Knapek;

Best-ie BB: Paweł Zoń, Marcin Tomalski, Zbigniew Palonek, Marek Urbańczyk, Wojciech Targosz, Marek Krupiński, Adam Mszyca;